Medarbejdere

Martin Lundkvist

direktør

16. marts 1968

30 31 53 73

anders@elma-management.dk

Helle Eckeroth

Projekt

29. juni 1965

20 47 28 07

Betina.koefoed@me.com

Peter Busck

økonomi

17. oktober 1961

61 27 60 17

sundbaek61@gmail.com

Jeppe Damsgaard

Udviklingskonsulent

11. oktober 1987

20 42 78 87

jld@bordtennisdanmark.dk

Torben Pedersen

Medlem

2. december 1950

29 44 32 48

tp@leanpod.dk

Betina Haagensen

Medlem

31. januar 1965

30 18 19 51

Betina.haagensen@hotmail.dk

Ahn Lykke Pedersen

Medlem

16. december 1973

23 74 81 04

alpedersen2001@gmail.com

Nick Ilsø

Suppleant

1. februar 1989

61 78 21 66

Nick.ilsoe@synchlaw.dk

 

 Bordtennis Danmark (BTDK)
 Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
 DK-2605 Brøndby
 Stiftet 16. januar 1943
 Telefon 43 26 21 12  
 Mail: btdk@bordtennisdanmark.dk
 Martin Lundkvist
 Direktør
 Født: 24. juni 1969
 Telefon 43 26 21 10 / 40 70 99 99
 Mail: martin.lundkvist@bordtennisdanmark.dk
 Peter Busck-Nielsen
 Sekretariatsmedarbejder
 Født: 18. marts 1958
 Telefon 43 26 21 12 / 26 17 15 24
 Mail: peter.busck@bordtennisdanmark.dk
 Carsten Egeholt
 Webmaster og sekretariatsmedarbejder 
 Født: 6. marts 1965
 Telefon 43 26 21 11 / 27 26 06 09
 Mail: carsten.egeholt@bordtennisdanmark.dk
Hjemmeside (nyheder, artikler, kalender, statistik, landshold, regler, parasport, veteran, referater fra udvalg, klubskifter og licenser, portalen, diverse links). Danmarksturnering (fastlæggelse  og oprettelse af kampe). Læs mere her
 Jeppe Damsgaard
 Udviklingskonsulent 
 Født: 11. oktober 1987
 Telefon 43 26 21 17 / 20 42 78 87
 Mail: jld@bordtennisdanmark.dk
Udviklingskonsulent
Træneruddannelser
Regionale vækstteams
 Magnus Mallander
 Områdeansvarlig for dame seniorer og ungdom
 Født: 5. maj 1994
 Mobil: 91 17 79 59  
 Mail: magnus.mallander@bordtennisdanmark.dk
 Læs mere om Magnus her
 Linus Mernsten
 Områdeansvarlig for herre seniorer 
 Født: 22. maj 1967
 Telefon +46 72 301 41 11
 Mail: linus.mernsten@bordtennisdanmark.dk
 
 Arne Madsen
 Pressechef 
 Født: 14. maj 1950
 Telefon 54 85 86 15 / 21 70 49 28
 Mail: arne.madsen@bordtennisdanmark.dk